Efektivní hubnutí

Efektivní hubnutí, jaký je ten správný recept na trvalé zhubnutí a krásné pevné tělo? Na úvod si řekneme, že neexistuje univerzálně platný recept, kterým by se dalo řídit krok za krokem a fungoval by na každého z nás. Všechno je to o rovnováze, vyváženosti a individuálním přístupu ke každému jedinci, protože každý člověk je výjimečný a má též svoje specifické požadavky, na které by při snaze zhubnout měly být brány ohledy.

Jak efektivně hubnout a nebát se jojo efektu?

Pokud jste se rozhodli, že chcete trvale a efektivně zhubnout, musíte si stanovit svůj cíl a priority, které budou vašim hnacím motorem při hubnutí. Nebojte se vyhledat odborníka na výživu, který vás nasměruje správným směrem a bude váš osobní kouč a motivátor při vaší snaze zhubnout nadbytečné kilogramy. Aby jste mohli pohodlně a účinně hubnout je zapotřebí, aby jste si stanovili plán, dle kterého se budete řídit a bude vaším pomyslným bičem na cestě za vysněnou postavou.

Rady a tipy jak efektivně hubnout

  1. Změna jídelníčku

efektivni-hubnuti-stravaZměňte svoje dosavadní stravovací návyky a přejděte na vyvážený a pestrý jídelníček, který ulehčí nejenom vašemu zažívání, ale odlehčí i vašim kilům navíc. Vylučte ze svého jídelníčku nezdravé potraviny typu pře smažených jídel  jako jsou hamburgery, hranolky, sladké nápoje a ostatní pochutiny z fastfoodů. Zařaďte do svého denního jídelníčku více čerstvé zeleniny, ovoce a zeleninových a ovocných šťáv, takzvaných smoothie, které můžete připravovat i z kombinace různých druhů ovoce a zeleniny. Snídejte ovesné vločky či kvalitní celozrnné pečivo, nejlépe domácí výroby. Vyhýbejte se alkoholu a nezapomínejte dodržovat pravidelný pitný režim během celého dne. Nejlépe pijte čistou vodu bez bublinek a vařte si kvalitní zelené či bylinkové čaje. Bylinky si můžete natrhat volně v přírodě a připravovat si čaj přímo z čerstvých nebo si je můžete nasušit do zásob až přijde zima. Dopřejte svému tělu detox organismu, které je za celé ty roky “zanešené” a potřebuje očistu v podobě kvalitní stravy a pravidelného pitného režimu v podobě čisté vody. Červená řepa je vynikajícím detoxikačním pomocníkem, obsahuje řadu minerálních látek a napomáhá čistit organismus, díky svým léčivým účinkům a schopnostem napomáhá též snadnějšímu a efektivnímu hubnutí. Obzvláště na jaře, kdy je tělo po dlouhé zimě unavené, se doporučuje provádět pravidelný detox právě z červené řepy.   

  1. Pravidelný pohyb a efektivní cvičení

efektivni-hubnuti-behZačněte se pravidelně hýbat a sportovat. Najděte si sport, který vás bude bavit a zároveň díky němu budete efektivně a rychle hubnout. Třeba takový běh je vynikající záležitost, jak se začít pravidelně hýbat a přitom i hubnout. Navíc běh je i jeden z finančně nenáročných sportů, potřebujete k němu pouze vhodnou sportovní obuv, odhodlání a vytrvalost. Pokud jste majiteli kola, střídejte běh s jízdou na kole, procvičíte tak zanedbávané partie a posílíte komplexně všechny svaly. Plavání je také vhodnou volbou, procvičujete ním celé tělo a příznivě působí na ztuhlá záda a pomáhá od bolestí. Popřípadě začněte chodit na skupinové lekce, kde vám budou motivací ostatní cvičenky a snadno se tak skamarádíte a najdete k sobě parťáka či parťačku, která má společný zájem jako vy, ve dvou se to vždy lépe táhne, co myslíte? Ze skupinových lekcí  máte na výběr z pestré škály sportů, ať už je to oblíbené TRX nebo-li závěsné systémy, které jsou velice efektivním cvičením a usnadní vám hubnutí či kruhové tréninky, při kterých si užijete dostatek adrenalinu a zlepšíte si fyzickou kondici.     

  1. Motivace a odborný poradce

efektivni-hubnuti-motivaceMotivujte se a jděte si za svým cílem. Buďte vytrvalí a neoblomní na cestě za svým snem zhubnout. Pokud se budete cítit bezradní a nebudete vědět jakým směrem se vydat, nebojte se oslovit odborníka, který se specializuje na zdravý životní styl, hubnutí a vše kolem něho spojeného. Výživový specialista bude vaším osobním koučem a motivátorem na cestě zhubnout. Bude schopný vám poradit co máte jíst a vypracovat vám na míru stravovací plán, dle kterého se budete zdravě stravovat a efektivně hubnout. Dále vám poradí s pohybovými aktivitami vhodnými pro vaše tělo v návaznosti na váš cíl zhubnout a vypadat skvěle. Pro řádnou motivaci udělejte i “čistku” vašeho dosavadního šatníku, uvidíte jak se vám uleví a načerpáte nové síly a energie do dalšího hubnutí. Navštivte obchod se sportovním oblečením a pořiďte si nový kousek do vašeho šatníku, uvidíte jak se budete při sportu cítit lépe a cvičení vám půjde s větší radostí a odhodláním, protože se budete cítit lépe, a o to jde.