Jak zhubnout vnitřní stehna

Je zcela běžné, že lidé chtějí zhubnout na vnitřní straně stehen. Bohužel to není tak snadné, jak se zdá. Je důležité si uvědomit, že tělo funguje jako celek a že zhubnutí v jedné oblasti nemusí nutně znamenat, že zhubnete i v jiných oblastech. Tento článek vysvětlí, jak tělo funguje a proč je obtížné zaměřit se při snaze zhubnout pouze na jednu oblast.

Tělo se skládá z mnoha různých částí, včetně svalů, kostí, orgánů a tukových buněk. Všechny tyto části spolupracují, aby tělo správně fungovalo. Když cvičíte nebo jíte zdravá jídla, tělo využívá energii z jídla nebo cvičení k tomu, aby pohánělo své aktivity. Tato energie pochází z tukových buněk uložených po celém těle, včetně těch, které se nacházejí na vnitřní straně stehen.

Když chcete zhubnout konkrétně na vnitřní straně stehen, musíte se zaměřit na spalování většího množství kalorií, než každý den spotřebujete, aby vaše tělo mohlo využít všechny uložené zdroje energie (tukové buňky). To znamená jíst každý den méně kalorií, než kolik vaše tělo potřebuje, a pravidelně cvičit, aby vaše tělo mohlo spálit všechny kalorie spotřebované navíc během dne.

Je důležité si uvědomit, že když se snažíte zhubnout konkrétně na vnitřní straně stehen, může to trvat déle, než kdybyste se snažili zhubnout celkově, protože v této oblasti se nachází méně tukových buněk ve srovnání s jinými částmi těla, jako je břicho nebo paže. Navíc vzhledem k tomu, že v této oblasti je méně svalů než v jiných částech těla, jako jsou ruce nebo nohy, může být pro tyto svaly těžší zpevnit je pouze cvičením bez další pomoci diety a výživových plánů přizpůsobených speciálně pro tuto oblast těla.

Kdo se chce při hubnutí zaměřit konkrétně na oblast vnitřních stehen, měl by se zaměřit na kombinaci stravy a cvičení přizpůsobených této oblasti:

Tréningový plán pro hubnutí vnitřních stehen

Pondělí: Začněte s lehkými protahovacími cviky, jako jsou zvedání nohou a kroužení v bocích, při kterých používáte k odporu pouze váhu vlastního těla (není potřeba žádné závaží). Proveďte 3 série po 10-15 opakováních v každé sérii s 30-60sekundovým odpočinkem mezi sériemi;

Úterý: Proveďte několik dřepů (10-20) s využitím pouze vlastní váhy (bez závaží). Proveďte 3 série po 10-15 opakováních v každé sérii s odpočinkem 30-60 sekund mezi sériemi;

Středa: Vyzkoušejte boční výpady s použitím pouze vlastní tělesné váhy jako odporu (není potřeba žádné závaží). Proveďte 3 série po 10-15 opakováních v každé sérii s odpočinkem 30-60 sekund mezi sériemi;

Čtvrtek: Čtvrtek: Cvičte na eliptickém trenažéru se střední intenzitou (ne příliš těžkou) a zaměřte se především na rovnoměrné procvičení obou nohou a zároveň zapojte svaly středu těla. Pokud nemáte eliptický trenažér, jít si zaběhat je skvělou alternativou.

Pátek: Pátek: Zkuste udělat několik step-upů na lavici nebo židli, přičemž pro odpor použijte pouze vlastní tělesnou váhu (není potřeba žádné závaží). Proveďte 3 série po 10-15 opakováních v každé sérii s 30-60 sekundami odpočinku mezi sériemi.

Sobota: V sobotu si dejte pauzu od cvičení, ale stále se zaměřte na zdravé stravování během celého dne;

Neděle: V neděli: zakončete týden chůzí/běháním s mírnou intenzitou a zaměřte se hlavně na procvičení obou nohou rovnoměrně a zároveň zapojte svaly středu těla.

Úskalí hubnutí pouze jedné partie

Nezapomeňte, že když se snažíme specificky zaměřit pouze na jednu část našeho těla, jako jsou naše vnitřní stehna, když se snažíme zhubnout, může to být docela obtížné, protože musíme vzít v úvahu, jak celé naše tělo funguje společně. Musíme si také uvědomit, že jelikož se v této konkrétní oblasti nachází méně tukových buněk, může nám trvat déle, než dosáhneme požadovaných výsledků. Proto bychom měli kombinovat jak dietní, tak cvičební plány přizpůsobené naší menší oblasti stehen, pokud chceme rychle vidět výsledky.


Shrnutí


Hubnutí pouze v jedné konkrétní části těla, jako jsou naše slabší vnitřní stehna, může být poměrně obtížné, protože naše tělo funguje jako celek. Pokud chceme rychle dosáhnout výsledků, musíme spojit dietu a cvičení zaměřené na naši oblast vnitřních stehen. Při dodržení výše uvedeného plánu by se výsledky měly dostavit během 2 -3 týdnů !