Snadné hubnutí s chia semínky

Chia semínka, řadící se mezi superpotraviny, nám mohou pomoci na naší cestě k trvalému a snadnému zhubnutí a ke všemu nám přináší mnoho benefitů prospěšných pro vitalitu celého těla. Proč zrovna semínka chia a hubnutí? Právě proto, že nás zbavují pocitu hladu a dokáží naše tělo zasytit na dostatečně dlouhou dobu natolik, aby jsme nesáhli po něčem nezdravém, co nám vůbec neprospěje. Zároveň napomáhají ke snižování hladiny cukru, což je zásadní u u lidí trpící diabetem.

Obsah živin v chia semínkách napomáhající snadnému hubnutí

chia-hubnuti

Vláknina

Díky vláknině, kterou semínka obsahují ve vysoké míře, mohou společně s jejich vlastností dobře na sebe vázat vodu zvětšit svůj objem až několikanásobně. Právě z důvodu dobré návaznosti chia semínek na vodu se cítíme více zasyceni a máme zaplněný žaludek kvalitní potravinou a neláká nás to sáhnout po všelijakých nezdravých pochutinách. Pro zvýšení efektivity je vhodné pít více vody, na kterou se snadno navážou semínka a zvětší tak svůj objem, tudíž nebudeme trpět častým pocitem hladu.

omega-tri-chiaOmega-3 mastné kyseliny

Semínka chia jsou bohaté i na zdravé tuky a to zejména omega 3 mastných kyselin, které zároveň tvoří až 13 gramů z celkových 21 gramů tuku na 100 gramů chia semínek. Omega-3 přispívají v nemalé míře k redukci tělesného tuku a usnadňují cestu k vysněnému tělu. Díky dostatečnému množství omega-3 mastných kyselin dochází ke snižování cholesterolu v krvi, dále pak k potlačování vzniku zánětlivých látek pro tělo nebezpečných či k snižování vysokého krevního tlaku.

Vápník

Obsah vápníku v chia semínkách je až pětinásobně vyšší než-li je obsaženo v živočišném mléce a tělo ho dokáže i lépe využít právě ze zmiňovaných chia semínek než je tomu u mléka. Pravidelná konzumace vápníku má pozitivní vliv při snaze o snadné a trvalé hubnutí, jednak tím dochází k rychlejšímu spalování tuků a k snižování jejich vzniku a dále dochází ke zvýšenému vylučování tuků pravidelnou stolicí.

Proteiny

Chia semínka jsou vynikajícím zdrojem zdravých bílkovin, kdy na 100 gramů připadá až 20 gramů bílkovin, které tvoří důležitou složku naší potravy, právě při snaze zhubnout. Denní dávka chia semínek vám tak zaručí dostatečný příjem bílkovin rostlinného původu a hubnutí vám tak půjde mnohem snáze.

Antioxidanty

Semínka chia jsou plná zdraví prospěšných antioxidantů, které nejenom že chrání náš organismus před škodlivými radikály působící zvenčí, ale taktéž nám pomohou zhubnout. Díky působení antioxidantů dochází k zrychlení a nabuzení metabolismu a tak i rychlejšímu spalování tuků.

Chia semínka, trend nebo zázračná potravina? Chia semínka pochází z rostliny šalvěje hispánské a jsou tu s námi již několik tisíců let. Indiánské kmeny využívaly těchto semínek a získávaly z nich převážnou většinu energie po zbytek náročného dne. Tato malá nenápadná semínka v sobě ukrývají velké množství energie a prospěšných látek příznivých pro funkce jednotlivých orgánů.

Benefity konzumace chia semínek

Díky pravidelné konzumaci těchto malých zázračných chia semínek bude naše tělo:

chia-benefity

  • zdravější, vitálnější a plné energie
  • sníží se nám cholesterol obsažený v krvi
  • budeme se cítit více zasyceni
  • dojde k poklesu hladiny cukru v krvi
  • uděláme dobře svému tělu
  • zastoupeny důležité minerální látky, řada vitamínů
  • velké množství vlákniny
  • podpoří naši koncentraci, paměť a celkovou mozkovou činnost
  • napomáhá k snadnému hubnutí

 

Chia semínka jsou prostě zázračnou potravinou a při jejich správném použití vám pomohou i s hubnutím. Pokud se nacházíte na začátku vašeho snažení a marných pokusů o zdravý životní styl a snahy trvale a přirozeně zhubnout, využijte nabídky Naturhouse, který má již 73 poboček po celé ČR, a disponuje profesionálními výživovými poradci, kteří vám na vstupní konzultaci rádi poradí, jakým směrem se ubírat dále.